Podpora regionální gastronomie je jedním z dominantních cílů občanského sdružení Gastronomia Bohemica.

Motto aktivit podporovaných sdružením Gastronomia Bohemica zní:
„Obohacovat pobyty turistů v Česku o typicky českou gastronomii nabízenou z tradičních českých surovin v typických českých pohostinstvích a aktivně prosazovat změny ve zvyklostech a předpisech pro realizaci tohoto záměru.“

 

Propagace pouze gastronomie, bez propojení s cestovním ruchem, je samoúčelná, a věnují se jí nyní především masové sdělovací prostředky a je předmětem jejich konkurenčního boje. V tomto směru však gastronomické aktivity nabízejí italskou kuchyni, vaření za málo peněz, apod. Jen několik takových aktivit můžeme považovat za podporu české gastronomie a podpora regionální kuchyně je výjimkou. A právě spojení tradiční regionální gastronomie s cestovním ruchem je předmětem zájmu sdružení Gastronomia Bohemica.

                                                                                                                     

 

 

 

Rozhoduje tvar i chuť aneb Návod, jak vybrat v obchodě dobré brambory

Brambor existuje bezpočet druhů – žluté, červené, rohlíčky, malé, velké... Víte, jak se orientovat v bramborové nabídce?

 

České brambory v českých kuchyních

Přednáška Ing. Milana Čížka z Výskumného Ústavu bramborářského v Havlíčově Brodě na akci "Brambory mnoha chutí", Přibyslav 18. 10. 2014

 

Brambory vybíráme podle vzhledu

V jednotlivých odrůdách této oblíbené zeleniny se zatím příliš neorientujeme. Možná ke své vlastní škodě.

 

Jdete-li si koupit pivo, tak  je dobré respektovat následující rady - http://www.stream.cz/peklonataliri/815857-peklo-na-taliri-levna-pivaProjekt realizuje Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism a je financován prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost Ministertsva práce a sociálních věcí a státního rozpočtu Česka. Projekt nabízí bezplatné vzdělávání pro podniky a jejich zaměstnance.


Kompletní průvodce a zdroj pro vyhledávání příležitostí ze světa práce a vzdělávání.
www.vzdelavaniaprace.cz

Partneři

Česká chuťovka  - www.ceskachutovka.cz

 

 

 

www.hotely-krumlov.cz