Podpora regionální gastronomie je jedním z dominantních cílů občanského sdružení Gastronomia Bohemica.

Motto aktivit podporovaných sdružením Gastronomia Bohemica zní:
„Obohacovat pobyty turistů v Česku o typicky českou gastronomii nabízenou z tradičních českých surovin v typických českých pohostinstvích a aktivně prosazovat změny ve zvyklostech a předpisech pro realizaci tohoto záměru.“

 

Propagace pouze gastronomie, bez propojení s cestovním ruchem, je samoúčelná, a věnují se jí nyní především masové sdělovací prostředky a je předmětem jejich konkurenčního boje. V tomto směru však gastronomické aktivity nabízejí italskou kuchyni, vaření za málo peněz, apod. Jen několik takových aktivit můžeme považovat za podporu české gastronomie a podpora regionální kuchyně je výjimkou. A právě spojení tradiční regionální gastronomie s cestovním ruchem je předmětem zájmu sdružení Gastronomia Bohemica.

                                                                                                                     

 

 

 

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) loni zkontrolovala přes 15.000 restaurací, hospod či barů. Třetina podniků porušila právní předpisy.

 

Češi spotřebují až 16 gramů soli za den, trojnásobek dávky doporučené Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Tělu by přitom stačily dva gramy denně.

 

Tři poroty složené z odborníků na pivo i zástupců restaurací ocenily na Festival minipivovarů, který byl doprovodnou součástí mezinárodního gastroveletrhu SALIMA 2015 na brněnském výstavišti, celkem 33 nejlepších z nich.

 

Na letošním 30. ročníku mezinárodním potravinářském veletrhu Salima, který probíhá od dneška do 20. února v Brně na Výstavišti, bude moci ochutnat to nejlepší ze všech krajů České republiky. Celkově by mělo vystavovat 794 firem, přibližně stejně jako před dvěma lety, kdy se veletrh konal naposledy.

 

 

Novela vinařského zákona, s jejíž pomocí chce stát omezit falšování vína, podle názoru ministra zemědělství Mariana Jurečky očistí na trhu zrno od plev. Nové podmínky prodeje podle něj zřejmě nesplní některé nonstopy a večerky, i ty ale budou moci prodávat víno ve znovu nenaplnitelných nádobách, takzvaných bag-in-boxech.

 

Milovníci piv se nemusí obávat, o ležák nepřijdou

Jedenáctistupňová a dvanáctistupňová spodně kvašená piva se budou nadále nazývat ležáky, svrchně kvašená se budou nazývat plná piva.

 

Masnou produkci roku 2015 táhlo loni dolů vepřové, hovězího ale bylo víc. Ve výsledku produkce masa v Česku v loňském roce klesla o 0,8 procenta.

 

Nová vyhláška změní tradiční označování piv

Pivovary čekají na finální znění ministerské vyhlášky, která by mohla pro 11stupňová a 12stupňová piva zavést označení "plné pivo".

 

Houskové knedlíky, vývar, vepřové maso, buchtičky se šodó, vepřové maso, uzené, vývar. A za týden znovu.

 

Boj o zapsání Pražské šunky na seznam Zaručených tradičních specialit EU se blíží do finále. A to i přesto, že se ani po třech a půl letech nepodařilo vyřešit všechny připomínky, které proti zápisu měla slovenská strana. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/zemedelstvi/boj-o-prazskou-sunku-jde-do-finale-1261625#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 

1 2 3 4 5  ... 

Partneři

Česká chuťovka  - www.ceskachutovka.cz

 

 

 

www.hotely-krumlov.cz