Podpora regionální gastronomie je jedním z dominantních cílů občanského sdružení Gastronomia Bohemica.

Motto aktivit podporovaných sdružením Gastronomia Bohemica zní:
„Obohacovat pobyty turistů v Česku o typicky českou gastronomii nabízenou z tradičních českých surovin v typických českých pohostinstvích a aktivně prosazovat změny ve zvyklostech a předpisech pro realizaci tohoto záměru.“

 

Propagace pouze gastronomie, bez propojení s cestovním ruchem, je samoúčelná, a věnují se jí nyní především masové sdělovací prostředky a je předmětem jejich konkurenčního boje. V tomto směru však gastronomické aktivity nabízejí italskou kuchyni, vaření za málo peněz, apod. Jen několik takových aktivit můžeme považovat za podporu české gastronomie a podpora regionální kuchyně je výjimkou. A právě spojení tradiční regionální gastronomie s cestovním ruchem je předmětem zájmu sdružení Gastronomia Bohemica.

                                                                                                                     

 

 

 

Některé obchodní řetezce u nás bojují o zájem spotřebitelů zkaženým masem, zvadlou zeleninou či nabízí i okousané výrobky od hlodavců a některé vystavují i ty hlodavce. V některých jiných zemích se snaží zaujmout spotřebitele jinak - http://www.youtube.com/embed/44UC6muN8KY?feature=player_embedded.

Ing. Jana Sombergerová

Máte podobné zkušenosti, či malé texty na obalech nečtete?

http://www.stream.cz/peklonataliri/799741-peklo-na-taliri-cerstve-maso

Partneři

Česká chuťovka  - www.ceskachutovka.cz

 

 

 

www.hotely-krumlov.cz